Roman Statkowski – Piano Music

Jeden z najbardziej błyskotliwych następców gatunków romantycznych spopularyzowanych przez Chopina. Nieznana poza Polską muzyka Romana Statkowskiego pełna jest iskrzącej energii, rytmicznej witalności i mnóstwa wspaniałych melodii. Polska pianistka Barbara Karaśkiewicz wprowadza wspaniałą technikę do błyszczących szybkich pasaży i jest jej idealnym interpretatorem.

John Pitt New Classics

Nawet najkrótsze spotkanie z tymi utworami fortepianowymi udowodni, że reklama wydawnicza tej płyty nie jest przesadą. [Statkowski] to jeszcze jeden z wielu „zapomnianych” kompozytorów, którzy zasługują na ponowne odkrycie. Praktycznie wszystkie te utwory są atrakcyjne, post-romantyczne i nasycone liryzmem, poezją i szlachetną delikatnością. Są pięknie zagrane.

John France MusicWeb International

Zabawny i żywy zbiór muzyki fortepianowej. Ma w sobie prawdziwe poczucie energii. Byliśmy trochę zaskoczeni, słuchając tej muzyki z większą uwagą, zważywszy na to, jak jest skomplikowana. Polska pianistka Barbara Karaśkiewicz obroniła muzykę swojego rodaka. 

Jeremy Condliffe The Chronicle

Melodia jest zawsze na pierwszym planie i choć znajdziemy tutaj liryzm, są momenty ekscytującego rozmachu. Nie ma tzw. „lania wody” i marnowania czasu. Różnorodność tej  muzyki przyciąga uwagę; zawsze dzieje się coś nowego. Toccata op. 33 jest imponująca i wymaga pianisty z chłodną głową i mocnymi palcami; jest po prostu wspaniała. Sześć Preludiów op. 37 to rozkosz. Wymagają prawdziwych umiejętności od wykonawczyni, która jest doskonała. 

David C F Wright Wrightmusic

Statkowski to bardzo pomysłowy kompozytor. Interpretacja wykonawczyni jest płynna i subtelna, doskonale odzwierciedlając jej różnorodne nastroje.

Remy Franck Pizzicato Luxembourg

Jest to cenne nowe wydanie muzyczne, które zasługuje na wysłuchanie. Nagranie jest zbliżone i szczegółowe, z pięknym dźwiękiem fortepianu. Broszura jest zgodna z wysokimi standardami Divine Art ze znakomitymi książeczkowymi informacjami autorstwa Barbary Karaśkiewicz.

Bruce Reader The Classical Reviewerr

To muzyka o niezwykłej wrażliwości, pięknie napisana na fortepian. Bardzo się cieszę, że polska pianistka Barbara Karaśkiewicz, która gra tę muzykę znakomicie, nagrała jego wyborną muzykę fortepianową.

Elaine Fine Expedition Audio